آهن ربا پیشگیری انتخابات دستگاه قضایی نظارت

آهن ربا: پیشگیری انتخابات دستگاه قضایی نظارت شورای قضایی عماکرد نهادها سازمان های دولتی انتخابات 96

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تنهایی افسردگی می آورد ، ایمان و خانواده دوستی معیارهایم جهت ازدواج است

شهرزاد کمال‌زاده بازیگری را با سریال «هزاران چشم» ساخته کیانوش عیاری شروع کرد و در سال 1383 با بازی در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدرعاملی و

تنهایی افسردگی می آورد ، ایمان و خانواده دوستی معیارهایم جهت ازدواج است

ایمان و خانواده دوستی معیارهایم جهت ازدواج است / تنهایی افسردگی می آورد

عبارات مهم : زندگی

شهرزاد کمال زاده بازیگری را با سریال «هزاران چشم» ساخته کیانوش عیاری شروع کرد و در سال 1383 با بازی در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدرعاملی وارد عالم سینما شد.

به گزارش جام جم آنلاین، راه طولانی، فرزند های نسبتا بد، نیاز، آرام می گیریم، دیوار شیشه ای و مرز خوشبختی از سریال هایی بود که با بازی او روی آنتن رسانه ملی رفت. کمال زاده در عرصه سینما هم فعال ظاهر شد و نامزد آمریکایی من، سپید و سیاه، عقاب صحرا، بشارت به یک شهروند هزاره سوم و روزگاری علاقه و خیانت از فعالیت های سینمایی این بازیگر جوان هست. پای صحبت شهرزاد کمال زاده نشسته ایم تا از نگاهش به زندگی خانوادگی و اجتماعی و برنامه های آینده اش بپرسیم.

تنهایی افسردگی می آورد ، ایمان و خانواده دوستی معیارهایم جهت ازدواج است

خانم کمال زاده! نقش خانواده را در جایگاه امروز خود چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظر من بااهمیت ترین و تاثیرگذارترین افراد زندگی آدم ها از بدو تولد تا سرنوشت بالندگی، اعضای خانواده هستند، چون ما در بستر خانواده رشد می کنیم. حمایت خانواده من هم در تمام سال های زندگی ام بااهمیت ترین عامل در موفقیتم بوده است.

امروزه، خیلی از زن ها در کنار وظایف خانه، از جایگاه شغلی هم در اجتماع برخوردارند. به نظر شما چگونه می توان هر دو نقش را به درستی ایفا کرد بدون این که خللی در نقش دیگر ایجاد شود؟

شهرزاد کمال‌زاده بازیگری را با سریال «هزاران چشم» ساخته کیانوش عیاری شروع کرد و در سال 1383 با بازی در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدرعاملی و

به نظر من اگر زنی در جامعه موفق هست، مطمئنا در خانواده اش هم موفق بوده هست. من در زندگی شخصی اکثر زن های موفق در مشاغل متفاوت دیده ام که با وجود فشارهای شغلی و اجتماعی با برنامه ریزی مدون، مدیریت صحیحی را برقرار می کنند و این باعث می شود که هم به جایگاه شغلی و هم به جایگاه خانوادگی ارزش به درستی پیگیری کنند. البته موفقیت زن ها، در زیاد موارد ریشه در حمایت های والدین و همچنین همسرانشان دارد که در نهایت به استمرار موفقیت آنها منتهی می شود.

آموزه های جامعه مدرن، زن ها را به سمت مرد شدن پیش برده است و انگار زنان جهت این که موفق باشند باید هر چه زیاد از جنسیت خود فاصله گرفته و به سمت مرد شدن قدم بردارند. به نظر شما این مساله چه تاثیراتی بر نهاد خانواده می گذرد؟

به نظر من در وجود هر زنی هر چقدر هم که در کار و شغلش مردصفت باشد، علاقه وجود دارد و اگر همین زن روزگاری شیفته فردی بشود، از خودگذشتگی می کند و در اعماق قلب هر زنی میل به به ازدواج و تشکیل خانواده وجود دارد. این روزها زنان دیگر مانند دهه های قبل تنها جهت تامین نیازهای مالی ازدواج نمی کنند، چون خودشان شاغل هستند و به اصطلاح دستشان در جیب خودشان است و در چنین شرایطی است که همفکری و تفاهم علت ازدواج می شود.

به نظر من رفتن به حاشیه، جلوی موفقیت زن ها را می گیرد و اگر مردی پیدا شود و حس خوشایندی به یک زن بدهد و نیازهای معنوی او را تامین کند، هیچ زنی نمی خواهد مجرد و تنها باشد. از طرف دیگر بعضی از زن ها از وحشت این که هرگز بعد از ازدواج، ممنوعیتی در ادامه فعالیت شغلیشان ایجاد شود از ازدواج کردن می ترسند، مثل ممنوعیتی که همسر زن ورزشکار جهت خروج او از کشور و حضور در میادین بین المللی ایجاد کرد، ولی من خیلی ها را دیده ام که بعد از ازدواج موفقیتشان زیاد هم می شود.

تنهایی افسردگی می آورد ، ایمان و خانواده دوستی معیارهایم جهت ازدواج است

افزایش سن ازدواج و زندگی های مجردی از دیگر پیامدهای مدرن شدن جوامع است که این روزها در جامعه ما به وفور دیده می شود. این دو مساله چه تاثیری روی جوانان دارد و چگونه می توان از این پرسشها دوری کرد؟

شاید گزینش های اشتباه و تجربه های تلخ خودمان و اطرافیان، وحشت را در قلبمان ایجاد کرده است و نمی توانیم به هر رابطه و ازدواجی تن بدهیم. در این بین بعضی در ادامه تجربه های تلخ، تنهایی را گزینش می کنند که به افسردگی می انجامد و جامعه ما را به جامعه ای افسرده و فردگرا تبدیل می کند.

شهرزاد کمال‌زاده بازیگری را با سریال «هزاران چشم» ساخته کیانوش عیاری شروع کرد و در سال 1383 با بازی در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدرعاملی و

چگونه می تواند هراس جوانان را از ازدواج از میان برد و آنها را به سمت تشکیل خانواده سوق داد؟

مثلا در شغل خودم، پیش از اینها سریال هایی مانند پدرسالار و همسران ساخته می شد که علاقه را آموزش می داد ولی الان فیلم ها و سریال ها ما پر شده است از دروغ و اعتیاد و پرسشها خانوادگی و زندگی های سرد. به نظر من باید در رسانه ساختن فرهنگ شود و از کودکی علاقه ورزیدن را به فرزند هایمان یاد بدهیم، تولیدات رسانه های ما باید به سمت تشویق جوانان به تشکیل خانواده برود و از سوی دیگر مشکلاتی مثل بیکاری و تورم که جوانان را از ازدواج دور می کند، مهار شود.

یکی از اتفاقاتی که در جریان مدرن شدن جوامع می افتد، زیاد کردن ارتباطات در فضاهای مجازی است و این روزها اکثر آدم های جامعه ما، ساعت های بسیاری از روز را در اپلیکیشن های موبایلی خود سر می کنند. این اتفاق به نظر شما چه پیامدهایی را در خانواده و اجتماع ما به دنبال دارد؟

تنهایی افسردگی می آورد ، ایمان و خانواده دوستی معیارهایم جهت ازدواج است

فضای مجازی امری جدانشدنی از زندگی این روزهای ماست که باعث زیاد کردن افسردگی و فاصله اعضای خانواده و کم کردن اعتماد هم شده، ولی به نظر من باید با ساختن فرهنگ صحیح، تلفیقی از مولفه های مثبت سنت و مدرنیته را در کنار هم داشته باشیم و از افراط و تفریط در استفاده از چنین فضاها و ابزارهایی پرهیز کنیم و همچنین به معرفی پیامدهای این ابزارهای تازه به نسل تازه بپردازیم.

با توجه به تندبادهایی که از هر سو به سمت بنیان خانواده در حال وزیدن هست، چگونه می توان بنیان خانواده را مصون نگه داشت؟

ایرانی ها ذاتا عاشق پیشه هستند و نمی توانند از چیزی که دوست دارند، دل بکنند و خیلی از خانواده ها با پرسشها ریز و درشتشان می سازند، به نظر من بزرگ ترها باید در مسیر زندگی راهنمای جوانان باشند و صبوری کردن را یاد بدهند و علاقه باید پر رنگ تر شود. زمانی که به مشکلی برمی خوریم، تازه متوجه می شویم که تنها کسانی که از ما حمایت می کنند، خانواده هایمان هستند. نگذاریم جهت توجه و علاقه به خانواده دیر شود.

نظرتان راجع به ازدواج و تشکیل خانواده چیست؟

به نظر من آدم باید در امر ازدواج حواسش را جمع کند، چون آدم ها با نیت های متفاوت جلو می آیند. باید به این هوشمندی برسیم که فرد با نیت خیر و ازدواج آمده یا نه؛ چون بسیاری از افراد با عناوین متفاوت می آیند و مقاصد دیگری دارند. خود من با ازدواج مشکلی ندارم ولی امیدوارم ازدواج براساس همراهی باشد و نه نیاز.

فرد ایده آل جهت ازدواج از نظر شما چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ایمان بااهمیت ترین مساله هست؛ این که خانواده دوست باشد و انگیزه داشته باشد و ذهنش باز باشد و بتواند زندگی یکسان را درک کند و از منیت به دور باشد، همین.

واژه های کلیدی: زندگی | چگونه | ازدواج | جوانان | افسردگی | خانواده | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs