آهن ربا پیشگیری انتخابات دستگاه قضایی نظارت

آهن ربا: پیشگیری انتخابات دستگاه قضایی نظارت شورای قضایی عماکرد نهادها سازمان های دولتی انتخابات 96

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پرسش از رئیس‌جمهور فرصتی طلایی جهت روحانی است / حضرتی

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عنوان رفراندوم به تابو تبدیل شده، گفت که بر اساس گفته قانون اساسی می‌توان در مورد پرسشها مهم کشور به آرای ع

پرسش از رئیس‌جمهور فرصتی طلایی جهت روحانی است / حضرتی

حضرتی: پرسش از مدیر جمهور فرصتی طلایی جهت روحانی است

عبارات مهم : میلیون

یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عنوان رفراندوم به تابو تبدیل شده، گفت که بر اساس گفته قانون اساسی می توان در مورد پرسشها مهم کشور به آرای عمومی رجوع کرد.

الیاس حضرتی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به گفت وگوی تلویزیونی رییس جمهور، اظهار کرد: آقای رییس جمهور در این گفت وگو به خوبی سیاست تازه ارزی، پرسش نمایندگان و مذاکره را تبیین کرد، ما هم فکر می کنیم پرسش از رییس جمهور فرصتی بی نظیر و طلایی به آقای روحانی می دهد و ایشان می تواند با استفاده از این وقت بسیاری از ناگفته ها را مطرح کند.

وی اضافه کرد: گفت وگو هر لحظه آثار مثبتی دارد به خاص اگر موانع و پرسشها گفته شود. آقای روحانی هم باید سریعتر از این با مردم حرف می زد آیا که در غیر این صورت میدان در اختیار مخالفین و شایعه پراکنان قرار می گیرد بنابراین مورد نیاز است دولت در کنار زحماتی که می کشد به تشریح آنها نیز بپردازد البته قانع شدن افکار عمومی به این سادگی هم نیست بلکه باید زیاد صحبت کرد. متاسفانه دولت در این زمینه کم کاری کرده در حالیکه باید مرتبا جهت گفت وگو با مردم برنامه ریزی کند.

پرسش از رئیس‌جمهور فرصتی طلایی جهت روحانی است / حضرتی

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس خاطرنشان کرد: دولت باید علاوه بر سیاست های ارزی، بسته اقتصادی جهت کمک به اقشار آسیب پذیر و مناطق محروم تهیه کند، اینها کسانی هستند که زیر چرخ زیاد کردن قیمت ها و تلاطم های اقتصادی در حال له شدن هستند. ما می توانیم قیمت سوخت را در حد هزار تومان ثابت نگه داریم ولی میزان مشخصی را تعیین کنیم به عنوان نمونه ماهیانه 60 لیتر با کارت سوخت سهمیه تعیین شود و مابقی صرفه جویی شود. در این شرایط 30 تا 40 میلیون لیتر در روز امکان صرفه جویی وجود دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که میزان مصرف روزانه بنزین و گازوئیل در روزهای عادی 95 میلیون لیتر و در روزهای تعطیل 120 میلیون لیتر هست، اظهار کرد: این میزان مصرف جهت کشوری که در حال جنگ است به منزله آتش زدن به منابع خودش هست. ما می توانیم میزان صرفه جویی شده است را به چهار پنج دهک پایین ختصاص دهیم و یارانه آنها را از 45 هزار تومان به 120 هزار تومان زیاد کردن دهیم.

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عنوان رفراندوم به تابو تبدیل شده، گفت که بر اساس گفته قانون اساسی می‌توان در مورد پرسشها مهم کشور به آرای ع

حضرتی با اشاره به بخشی از بیانات رییس جمهور راجع به اصل 59 قانون اساسی، گفت: آقای روحانی در روز 22 بهمن هم راجع به رفراندوم حرف زد ولی در فضای رسانه ای و محافل روشن فکری، احزاب سیاسی و مجلس این عنوان جدی گرفته نشد لیکن ما از رفراندوم یک تابو ساخته ایم در حالیکه اصل خوبی هست. ما می توانیم هر دو سال یک بار راجع به پرسشها مهم کشور که آحاد مردم راجع به آن اختلاف نظر دارند و این اختلاف نظرها معطوف به منافع ملی، تمامیت ارضی و حفظ نظام است ، رفراندوم برگزار کنیم. چه اشکالی دارد به مردمی رجوع کنیم که صاحب انقلاب هستند.

وی در آخر خاطرنشان کرد:در بسیاری از موارد مهم دو نظر وجود دارد؛ ما می توانیم آن را به رای مردم بگذاریم و هر کدام که نظر اکثریت بود همان را اجرا کنیم. به نظر من این امکان در مورد مباحث اساسی وجود دارد و خط قرمزی هم در این زمینه نیست، همچنان که قانون اساسی هم گفته در مورد خیلی از پرسشها کشور می شود به آرای عمومی رجوع کرد.

پرسش از رئیس‌جمهور فرصتی طلایی جهت روحانی است / حضرتی

واژه های کلیدی: میلیون | رییس جمهور | قانون اساسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs